top of page

/ podróże

pakamera  wrzesień 2022 / 1 (1)

map1-1.webp
aurora-winter-train.jpg

ALASKA

albuquerque-balony.jpg

NEW MEXICO

lake-mcdonald.jpg

POCIĄGIEM

YELLOWSTONE

PRZEZ AMERYKĘ

pociągiem.jpg

COLORADO

To propozycja dla romantycznych podróżników, gotowych na nowe doświadczenia, poznanie nowych ludzi, odkrywanie niepowtarzalnych krajobrazów - możliwość przemierzenia kontynentu pociągiem. Z pewnością wiele osób korzystało z takiej propozycji, jednak dla "nieobytych" z koleją, może to być w efekcie końcowym oferta nie do odrzucenia. 

Urok podróżowania pociągiem przez Amerykę polega na tym, że przygoda rozpoczyna się w momencie wejścia do pociągu, usadowienia się w wygodnym fotelu, przygotowując się do podróży przez nieznany kraj i jego dziewicze miejsca, gdzie czasem nawet samochodem trudno dotrzeć.

Taką formę poznawania tego, co jeszcze nieznane przyjął jeden z blogerów, Derek Low. Przebył trasę od oceanu do oceanu (3400 mil), bez zatrzymywania się, w ciągu czterech dni. Bilety z San Francisco do Nowego Jorku są dostępne już od 186 dolarów.  

Jednak Low zachęca ludzi do robienia pośrednich przystanków w podróży, by podziwiać miejsca, słynne zabytki, miasteczka... Wprawdzie zwiększa to koszt takiego wojażu, bowiem trzeba wcześniej wykupić bilety na każdy odcinek, ale i tak warto! 

Możliwości jest mnóstwo, kombinacji połączeń samodzielnych jeszcze więcej. Amerykańskie koleje proponują nawet zorganizowane przejazdy kilkudniowe w wybrane rejony tego kraju, w formie wycieczek. 

Przyjrzałam się jednej z wypraw: 9-dniowy wyjazd z Chicago do Tennessee i Great Smoky Mountain (i powrót). Koszt zaczyna się od 300 dolarów za dzień (łącznie od 2700 dolarów od osoby). Propozycja kolejowa obejmuje: sześć wycieczek, w tym zwiedzanie Nashville i parku narodowego, osiem noclegów, dziesięć posiłków, profesjonalnego przewodnika, dodatkowe atrakcje. 

Wycieczka zorganizowana dosyć kosztowna, ale za to przejazdy całkiem przystępne cenowo, szczególnie dla podróżników otwartych na przygodę i nowe doznania nie tylko przyrodnicze. (ac)

Informacje: 

https://www.vacationsbyrail.com

https://dereklow.co/across-the-usa-by-train-for-just-213      

bottom of page