top of page
Red Light Art

wizytówka       
komentarze

 

wesprzyj nas nie tylko dobrym słowem...

3 darczyńców                                           $90
 

wizytówka
 

"pakamera.chicago" to najbardziej dostępny magazyn społeczno-kulturalny, wydawany wyłącznie online.  Periodyk od początku powstaje w Chicago i zawiera treści nie tylko dotyczące Polonii chicagowskiej, ale również Polonii amerykańskiej z różnych stanów, krótkie artykuły o wydarzeniach w świecie literatury, muzyki, filmu, teatru, sztuki, nauki, psychologii itp... Wprowadziliśmy także dział dla dzieci. W dalszym planie… podkasty, panele dyskusyjne, warsztaty… jednak na ich realizację musimy poczekać z powodów różnych, często przyziemnych, acz ważnych.  

O NAS...

Omawiamy, dyskutujemy, pytamy, wyrażamy wątpliwości. Pod adresem www.pakamerachicago.com  można przeczytać recenzje, rozmowy, analizy trendów, opisy zjawisk współczesnej kultury, eseje, felietony, szkice, materiały wideo. 

Teksty ukazują się w „pakamerze.chicago” w działach: INSPIRACJE, KULTURA (literatura, film, sztuka,  muzyka, teatr), NAUKA, PORTRETY, SATYRA, WYDARZENIA/OPINIE. W kwietniu 2023 roku otworzyliśmy dział dla dzieci BAṠNIOLANDIA, który ma dodatkowo ułatwić - poprzez zabawę i naukę - kontakt dzieci polonijnych z językiem polskim.  Każdy z działów prowadzony jest przez bacznych obserwatorów zjawisk kulturalnych, szczególnie polonijnych. 

NASZE  ZADANIA

„pakamera.chicago” świadomie stara się łączyć najlepsze tradycje polskich periodyków — uważny dobór, redakcję i korektę tekstów — z technologią i nowoczesnym projektem. Dzięki przejrzystej formule oraz bezpłatnemu dostępowi do treści Czytelnik ma możliwość obcowania z kulturą w sposób prosty i regularny. 

Ma to szczególne znaczenie w czasie coraz szczuplejszych działów kultury w gazetach codziennych

i tygodnikach, pomijających często zjawiska z dziedziny kultury wysokiej i niezależnej. Kiedy inne portale ukrywają treści za opłatami, „pakamera.chicago” trwa przy zasadzie całkowitej dostępności wszystkich tekstów.

Naszym celem jest rozwój czasopisma i zapewnienie mu długofalowej trwałości.

WESPRZYJ NAS NIE TYLKO DOBRYM SŁOWEM...

„pakamera.chicago” jest pismem bezpłatnym i takim pozostanie. Zbiórka w portalu Gofoundme.com ma przede wszystkim wspomóc roczny budżet i bieżącą działalność magazynu: przyglądanie się aktualnym zjawiskom kultury, wybieranie tematów z szerokiej oferty kulturalnej, obserwowanie obyczajów, opisywanie tematów społecznych oraz redaktorską pracę nad treściami. To podstawa działań czasopisma. 

https://www.gofundme.com/f/pakamerachicago-miesiecznik-chicagowski

Nasi darczyńcy

Patrycja Stępniak

Wojciech Włoch

anonimowy

komentarze

bottom of page